Choď na obsah Choď na menu
 


Deň narcisov - Deň za čo ?

 

Veľmi som nebol naklonený a ani stále nie som písať o tejto téme, ale niekoľko dní mi stále behá po rozume spraviť článok ohľadom tejto celospoločenskej "udalosti" trošku z iného pohľadu. Aj keď oneskorene,  ale aj tak som sa rozhodol, že to nakoniec spravím.

 

 

 

narcis1.jpg

 

 

Určite ste si nemohli nepovšimnúť 13. marca veľkú celoslovenskú akciu "Deň narcisov". Väčšina ľudí sa "producíruje" s pekným žltým narcisom na svojom tele, aby tak vyjadrili podporu tejto celoslovenskej akcii a samozrejme hodia aj nejaké to "ojro" na podporu tejto akcie. Lenže o čom celá táto akcia je ? Ide o boj proti rakovine. Už len to ako sa to nazýva mi stačí na to, aby som sa tejto akcie nezúčastil. Tento rok som síce nemal šťastie na dobiedzanie pri ponúkaní narcisu, ale minulý rok áno. Dievčatá boli prekvapené, keď som im povedal, že ten ich narcis nechcem a ani neprispejem.  Stručne som im povedal, že nebudem podporovať boj proti niečomu, ale keď tak za niečo. Na tejto planéte  väčšina ľudí iba proti niečomu bojuje, ale pritom to týmto postojom iba podporujú. Venujú svoju pozornosť a energiu nevedomky tomu proti čomu vlastne chcú bojovať. Dievčatá boli síce prekvapené, ale podarilo sa mi ich vtedy striasť:). Radšej zdravie ľudí podporím tým, že im ukážem možnosti, ktoré im na onkologických oddeleniach neukážu a bude už len na nich, ktorou cestou sa vydajú.

Celá táto zbierka sa podľa mňa  míňa  svojmu účelu. Zbierať peniaze od ľudí na boj proti niečomu. A ako chcú bojovať, keď tento problém nesúvisí s peniazmi, ktoré sa vyzbierajú?

Pretože ak chceme s niečím skutočne "bojovať" musíme zväčša odstrániť príčinu. Príčina rakoviny nie je v nedostatku prístrojov, liekov a podobných vecí. Rozsiahlosť tejto choroby neodstráni žiadna zbierka. Pretože príčina nesúvisí vôbec s tým koľko peňazí vyzbierame.. V terajšej dobe drivá väčšina ľudí zomiera na infarkty spojené s vysokým krvným tlakom a rakovinu. Čím to asi bude keď v dnešnej dobe majú ľudia dostatok jedla, vitamínov a máme plnú "prdel" farmeceutických spoločností a pomaličky každý druhý deň už roky chodia úžastné objavy vedcov na riešenie a liečenie toho či onoho typu choroby. Kde sa stratia všetky  objavy, o ktorých médiá tak radi a často hovoria, aby sme mali pocit pokroku? Kde sú tie úžastné objavy, ktoré hovorili o tom, že sa bude dať nahradiť každý ľudský orgán pomocou kmeňových buniek?

Dnešný konzumný spôsob života a systém ktorý je na ňom postavený sa správa presne ako rakovinový nádor. Liečba alebo skôr odstránenie príčiny tejto choroby by mal za následok vážne narušenie, ba až zrútenie tohto systému. Čo "systém" nechce, ten si myslí, že je najlepší možný. Stačí sa pozrieť na to čo sa dnes deje , ako sa snažia elity všetkými možnými spôsobmi tento umierajúci systém udržať pri živote a ako sa snažia šírením strachu donútiť ľudí aby podporovali naďalej ich šialenstvo a šialené kroky.

Čím to bude, že ľudia umierajú na vysoký krvný tlak, keď snáď takmer ani nie je dôchodcu, ktorý by nepojedal v dobrej viere nejaké tie "zázračné" pilulky ( ktoré ich vôbec neliečia, o čo ani nejde) a doktori si chodia po konferenciách a stážach po celom svete, keď predajú určitý počet liekov od spoločnosti, ktorá im zafinancuje celú cestu , dokonca aj s nejakým rodinným príslušníkom.

Farmaceutický priemysel nechce, aby ich ich lieky ľudí liečili. Preto to posledné čo by chcel je to, aby boli pustené na verejnosť také spôsoby liečby (bez ohľadu na chorobu), ktoré by skutočne ľudí vyliečili. Dnes klasická medicína postavená na farmaceutickom biznise funguje asi tak, že ak aj problém odstráni, tak vytvorý ďalšie štyri. Taká chemoterapia je čistá tipovačka a lotéria, možno ho to "vylieči" , možno zabije. To mi je pokročilá veda a medicína. Testujú ľudí ako pokusné zvieratá.

Príčiny chorôb sa dajú rozdeliť vo všeobecnosti na dve:

1. čím človek kŕmi svoju hlavu

2. čím človek kŕmi svoje telo

To ako je dnes ľudstvo preplnené chorobami je jasným dôkazom toho , že ľudia do seba v oboch prípadoch hádžu "svinstvo".

Prvá príčina súvisí s ľudskou mysľou a myšlienkami. Väčšina ľudí je svojou mysľou totálne ovládaná a ich mysel zväčša produkuje negatívne myšlienky, ktoré sa po dlhšom čase zhmotňujú , napríklad aj na choroby.

Druhá príčina sa týka jedla. Dnes keď je všade dostatok potravy je to trošku komické, že táto pôsobí také problémy. Je to prejavom na akej úrovni ľudia sú a hlavne na akej úrovni je ich nevedomie. Prejavom ľudskej nevedomosti je to, že sa ľudia vôbec nezaujímajú o to čo konzumujú pokiaľ im nič nie je. Ľudia sa zväčša správajú tak ako sa správa väčšina a robia to čo im hovorí okolie, až takmer úplne strácajú kontakt sami so sebou a ich prejavy sa zužujú iba na automatické reakcie.Ich stravovanie sa dá v stručnosti nazvať, že "zožerú" všetko čo "nezožerie" ich, veď aj ostatní to tak robia. Hlavnú príčinu vzniku chorôb vidím v konzumácii mäsových výrobkov. Prečo asi aj boli naši starý rodičia zdravší a žili dlhšie? Jednoducho žili v chudobe , nemali dostatok mäsových produktov a jesť mäso považovali za sviatok, ktorý si dopriali tak raz za týždeň. Jedli veľa jednoduchých jedál "chudobných", čo ich vlastne zachránilo.

 

Ale samozrejme je pre ľudí jednoduchšie  pripnúť si narcis a prispieť na zbierku.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: Ničíme sami seba

(Admin, 21. 11. 2012 13:46)

Heňa

neviem o tom, že by ľudia boli ako nejaké zvieratá v klietke a musia zjesť iba to čo im do nej hodia. Predsa to všetko o čom píšete máme v svojich rukách . Samozrejme, že ak je planéta zamorená tak sa niečomu nevyhneme, ale mnohého o čom píšete sa dá vyvarovať. Kto komu káže kupovať potraviny kde sú éčka a konzervanty? Kto komu zakazuje si dopestovať potraviny ? Kto komu káže kupovať pracie prášky z ropných látok, škodlivé deodoranty či detské plienky ? Predáva sa iba to čo ľudia kupujú , ak by to nekupovali tak by to nešlo. Nie daň za civilizáciu , ale skôr daň za ľudskú hlúposť a lenivosť by som to nazval, pretože ľudia sú vypestovaní do takého stavu lenivosti že aj keď o mnohých veciach vedia neriešia to , idú na autopilota ďalej. Predsa sú potraviny aj bez éčok, nikto nás nenúti jesť čo nechceme či čo je škodlivé ( pokiaľ človek nie je vo väzení, kde sa to tak nedá úplne povedať), sú možnosti ako prať bez tých pracích práškov čo spomínate ( mydlové orechy,kt. sú aj lacnejšie, eco prášky, mydlo + ocot atď, deodoranty sú aj prírodné a je ich kopa druhov na výber. Nedá sa žiť úplne čisto keďže naša planéta je znečistená, vzduch si nevyberieme a ten vplýva aj na potravu či už bio nebio , ale môžeme škodlivosti na naše zdravie minimalizovať ako sa dá. Napríklad sú perfektné filtračné systémy na vodu, kde sa odstránia z nej všetky kovy, cudzie látky, pesticídy, jedy atď čo väčšina populácie dennodenne dáva do sebe a pritom naše telo je zväčša tvorené vodou.. Dokonca si môžme vyrobiť aj vlastnú kozmetiku či mydlo ..Možnosti sú..

Ničíme sami seba

(Heňa, 20. 11. 2012 20:40)

Dobrý článok. Je pravda, že sa zle stravujeme, ale tiež nezabúdajme, že všade okolo nás je kopec škodlivej chémie. Potraviny obsahujú samé éčka a konzervanty, zelenina a ovocie kadejaký sajrajt, aby vydržali čo najdlhšie v dobrom stave, chémia je v pracích práškoch, deodorantoch, v detských plienkach... ovzdušie je znečistené atď. To všetko nám "prispieva" k tomu, aby sme mali alergie a kadejaké choroby. Bohužiaľ. Je to daň za civilizáciu!

Zmena myslenia=vyliečenie

(Viera, 20. 4. 2012 15:11)

Absolútne súhlasím s autorom článku. Dnešná medicína chce len liečiť, nie vyliečiť pacienta. Ľudia si naivne myslia, že ak užijú tabletku, zdravotný problém sa vyrieši. No ten sa len zhorší. Aj keď si myslia, že sú vyliečení, nie sú, len potlačili chorobu o trochu hlbšie, čo vyústi do iného zdravotného problému. "Vyliečme" najprv svoju dušu a potom budeme úplne zdraví. Vyliečiť dušu znamená poznať svoje chyby, svoje previnenia voči zákonom stvorenia, prežiť ich v sebe a zmeniť myslenie. Veď aj Ježiš povedal: "Choď a viac nehreš, tvoja viera ťa zachránila".