Choď na obsah Choď na menu
 


Karma

15. 9. 2009

Karma je niečo čo si so sebou nosí každý človek. Je to vlastne príčina a následok. Teda človek svojimi činmi, slovami, ale aj myšlienkami vytvára buď dobrú alebo zlú karmu. Jednoducho ak spraví niekto niečo povedzme zlé, tak sa mu to určite vráti, možno hneď, možno za týždeň , rok ,100 rokov, Ďalší život, ale raz určite a častokrát sa to  3krát násobí. Množstvo ľudí je na svete preto, že nemajú vyrovnanú karmu a musia žiť , aby si ju vyrovnali. Preto sa niektorí ľudia rodia  zdravý , šťastný, bohatý, chudobný a vlastne každý jeden človek je na tom či už pri narodení alebo počas života inak. Toto súvisí s karmou , ktorú si človek prináša z minulých životov alebo ktorú si vyrába počas tohto života. Duša sa potrebuje  vyvíjať a získavať rôzne skúsenosti, preto keďže sama nie je hmotnej podstaty, ale je to tzv. jemnohmotné telo, získava skúsenosti hmoty prostredníctvom života v ľudskom tele. Kolobeh narodenia a smrti sa zastaví ak človek dosiahne osvietenie, alebo sa tak daná duša človeka rozhodne, alebo má dostatok skúseností, má vyrovnanú karmu a chce sa pohnúť ďalej. Práve pre toto mi asi najviac prekáža terajšie náboženstvo( napr. kresťanstvo), lebo hovorí ľuďom o tom ako sa majú cítiť vinní za hriechy, ktoré si jasne definovali ľudia, pričom každá duša sa učí , skúša , prechádza bolesťou, strachom, zlom, dobrom aj šťastím. Vyššie duchovné bytosti, nepotrebujú a nechcú aby ich ľudia uctievali, ani aby ich oslavovali. Toto všetko si prekrútili a vymysleli ľudia a spravili z významných duší na svete ako boli Budha alebo Ježiš modly. Ale späť ku karme, keď niekoho napríklad  niekto znásilní, alebo zavraždí, je veľmi pravdepodobné , že tento dotyčný človek to tiež spravil niekedy v minulosti. Preto  radím zamýšľať sa nad tým čo robíme, myslíme a konáme , lebo majte na mysli, že sa vám to raz určite vráti. Takže vedzte , že tak ako sa dnes máte, cítite , ako ste na to zdravotne, v medziľudských vzťahoch a ako sa máte dobre za to si môže každý sám a každý si to práve vyrába do budúcnosti. Ešte existuje niečo ako kolektívna karma - karma , ktorú si vytvára ľudstvo ako celok . Poznáme aj rodinnú karmu, spoločenskú atď.....Každá z nich sa skladá z jednotlivcov do určitého celku.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

kniha

(luba, 19. 8. 2010 11:07)

odporucam precitat si knihu od Jiriho Palku - Prevtelovani a karma. odtial som sa vela o karme dozvedela.

Vylepšenie karmy

(Adminos, 7. 10. 2009 22:54)

Ešte by som chcel doplniť, že karmu môžeme vylepšovať a odčiniť zlé skutky a činy spievaním mantier. Množstvo mantier nájdete napríklad na stránke, ktorá je aj v obľúbených odkazoch www.mantrarium.wordpress.com

Liek

(Adminos, 1. 10. 2009 22:23)

Speldo,

myslíte na vyrovnanú karmu?? Ľudia sú zvyknutý a predstavujú si všetko bez námahy a práce. Neexistuje niečo ako , vypijem "tajný elixír" a mám vyrovnanú karmu. Mať vyrovnanú alebo dobrú karmu, či už z dôvodu šťastného života alebo opustenia kolobehu života tu a na tejto úrovni sa dá dosiahnuť tak , že jednoducho ( i keď jednoducho sa to len povie) človek nebude slovami, myšlienkami alebo skutkami páchať veci , ktoré považuje za zlé alebo ich minimalizovať.
Áno máte pravdu, je to síce pre dnešných ľudí ťažké, ale niečo ako liek sa môže brať láska, láska je niečo čo sa spája s vyššou vibráciou, spája sa s bytosťami na vyššej úrovni a spája sa s otcom( zdrojom, pre ľudí väčšinou Boh).Keď človek prežíva lásku, či už k ľuďom, povedzme k veciam, myšlienkam, viete si predstaviť niečo na to zlé? Ja nie. Pocity , opačné sa spájajú s bytosťami nižších úrovní, na ktorú bohužiaľ klesli aj ľudia. Odpúšťať je dobrá vec , či už odpúšťať sebe alebo iným ľuďom, je potrebné človek by mal byť vyrovnaný a nebrať častokrát niekedy veci moc osobne.

???

(Speldo, 25. 9. 2009 8:04)

Čo je teda liekom? Láska a odpustenie?