Choď na obsah Choď na menu
 


Cenzúra v médiách ohľadom protestu Gorila

1. 3. 2012

Cenzúra v médiách ohľadom protestu Gorila

 

To čo sa deje ohľadom prípadu Gorila, lepšie povedané protestov gorila je neuveriteľné a odhaľuje náš skazený režim v celej kráse. Hovorím náš preto , lebo sme to my ľudia, ktorí sme jeho súčasťou a podporujeme ho. To čo robia ohľadom protestov gorila médiá je neuveriteľné.

Ľudia čo chodia na tieto protesty vedia veľmi dobre o čom hovorím. Už po prvom proteste na ktorý som bol ( Gorila 2) my bolo jasné ako ho budú asi prezentovať médiá.  Samozrejme z prejavov ľudí na námestí nič, celé sa to všetko sústredilo na provokatérov , ktorí robili bordel až po proteste a teda s ním ani nemali nič spoločné , väčšina z nich ani nebola na proteste na námestí. Určite ste si všimli tak isto aj zábery z protestov. Takmer všetky boli robené z takých uhlov aby nebolo vidieť celý ten obrovský dav ľudí čo tam bol. Postrehol som to, že najviac boli zverejnené zábery spravené  ešte pred protestom alebo na začiatku, kedy bolo ešte pomenej ľudí, aj keď robili zábery po celý čas. Čo sa týka záberov neviem či si spomínate, ale ja si nespomínam na nejaké zábery z pochodov. Je pravda že už bola tma asi pri každom, ale určite bolo možné natočiť celý ten dav aj po tme. Konieckoncov až taká tma v meste ani byť nemôže, keď sú všade pouličné lampy.

Médiá sa snažia dávať pocit svojim divákom, že na protesty chodia výtržníci , že sú nasilné a účastníci porušujú zákon. Snažia sa dávať pocit, že na protesty nechodí veľa ľudí , že majú slabnúcu tendenciu. Nevenujú sa protestom samotným, ale pár ľuďom po proteste, čo vyvoláva dojem, že protesty sú nasilné a primitívne. Presne na toto tí výtržníci po proteste tam sú. A ak sa venujú protestom, tak hovoria o údajných prepojeniach organizátorov na politické strany, hovoria o nejakej cenzúre na protestoch, o nejasných požiadavkách atď atď. O čom tie protesty sú informujú málo.

O proteste gorila 4 veľmi toho nenahovorili okrem klamlivých čísel o počte ľudí. O čom by aj mohli hovoriť. O tom, že tá cenzúra o ktorej hovorili je taká, že daný človek aj so svojim transparentom tam nielenže bol , ale aj rečnil. O tom, že po príhovore organizátorov mali možnosť hovoriť ľubovolní ľudia 3 minúty a že hovorili? To by kydali sami na seba. A predsa radšej nespomenú to, že boli samotné médiá „prepierané“ a predsa nepovedia, že ich vlastnia finančné skupiny a kruhy, ktoré vôbec nemajú záujem niečo meniť. Ťažko by asi zniesli aj uverejniť napríklad príhovor Lucii Gallovej o dnešnom zvrátenom svete. A samozrejme nikto nespomenie, ako počas protestu prišla informácia, ktorú pustila TV Markíza, že na proteste je 20 ľudí, pričom tam bolo podľa môjho odhadu okolo 3000 ľudí. O čom by vlastne tie médiá z toho protestu hovorili ? Že sú neslobodné a cenzurujú informácie ?

Ďalšia vec je „okrúhly stôl“, ktorý sa konal na STV 2 medzi 2 organizátormi protestu a niektorými politikmi. Ľudia čo to sledovali si asi mysleli, že je nejaká politická relácia a nie okrúhly stôl. Organizátori nemali takmer žiaden priestor, politici takticky naťahovali čas a len ukázali akí sú hajzli. Aké sú trénované roboty psychológmi a ako nevedia nič povedať priamo. Len ukázali za koho kopú.

A nakoniec spomeniem včerajšiu mimoriadnu schôdzu NR SR t.j. 29.02.2012. Na základe čoho boli bariéry pred NR SR a kto vydal tieto pokyny ? Občan SR má právo ísť na zasadnutie NR SR, bolo tam zopár ľudí , ale aj tých nepustili. Organizátori protestu gorila to od rána vysielali naživo cez internet , slovenské médiá sa venovali iba tej fraške  čo predvádzali poslanci v parlamente. Až keď bola predvedená na políciu Lucia Gallová, tak spomenuli nejakých ľudí, ktorí sú obklopení väčším množstvom polície ako je dav. Samozrejme, aby to uvrhlo zlé svetlo na celé protesty.

Ja len dúfam, že ľudia sú už natoľko uvedomelí, že neveria týmto neslobodným médiám a že si spravia sami svoj názor , najlepšie na vlastnej koži. na žiadnom proteste neboli nijaké násilnosti. Politici a mocní ľudí sa veľmi boja zmeny a toho, že ľudia vo veľkom počte vyrazia do ulíc za nevyhnutnou zmenou , ktorá čím dlhšie sa bude odkladať tým to bude viacej bolieť. Toto novodobé otroctvo musí skončiť a zmeniť to môžu iba ľudia. Toľko ľudí je nespokojných, že by som očakával v uliciach státisíce ľudí. Asi mnohí sú ešte veľmi ľahko manipulovateľní a preto si nájdu svôj dôvod , prečo neísť. Pochopte, že bojujeme za seba, za nič iné. Hladať niečo na organizátoroch je smiešne, nepodstatné a hlavne nepravdivé.Tí nemajú žiaden prospech z celého tohto čo sa deje, iba ak by sme tam rátali množstvo ich voľného času a energie.  Jediní, kto má záujem aby sa tieto protesty „zničili“ sú tie proti komu sú namierené, a teda politici a finančné skupiny.

A preto verím ľudia , že si zaslúžime konečne zmenu, že si zaslúžime nebyť otrokmi, že si za naše peniaze zaslúžime od štátu služby na vysokej úrovni a že si zaslúžime, aby nás zastupovali ľudia ktorých tam chceme my a na ktorých budeme mať oveľa lepší dosah a páky na ich odvolanie. Verím, že si zaslúžime používať priamu demokraciu, tú skutočnú, nie tú ktorá je v našom štáte v podstate nemožná.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.