Choď na obsah Choď na menu
 


Protest Gorila

8. 2. 2012

Protest Gorila

 

gorila.jpg

Už dlhšiu dobu som nezverejnil žiaden  článok , aj keď nápadov som mal mnoho. Tak teraz sa to aspoň trochu pokúsim napraviť  a niečo popíasť o tejto veľmi aktuálnej téme.

 

Som veľmi rád, že vyšiel tento spis na povrch, pretože môže prebudiť dosť veľké množstvo ľudí, ktorí si uvedomia ako to skutočne funguje a že ich favoriti či už z jedného tábora či z druhého sú na jednej lodi a ich „odlišnosti“ sú iba povrchné, na hranie akéhosi divadielka voličom a samozrejme aj preto, aby mal ten volič pocit možnosti voľby. To čo mnohí považovali za akési konšpirácie sa odhalilo. Presne takto funguje celá politická scéna a celý politický systém založený na neobmedzenej moci politických strán a v podstate žiadnej priamej demokracii. To o čom hovorí spis Gorila je iba o jednom byte v horizonte pár mesiacov a hovorí sa tam o astronomických sumách, províziach a svinstve. A to je iba jeden byt v krátkom časovom úseku. Pre prebudeného človeka je až komické sledovať reakcie politikov , ako sa snažia hrať to svoje divadielko, ktoré začína byť čím ďalej tým priesvitnejšie aj pre tých neprebudených. Ako im zrazu prekážajú otázky médií, keď nie sú presne také aké by chceli . Tomu hovorím „demokracia“! Reakcia orgánov činných v trestnom konaní a súdov je tiež obdivuhodná. Žiadne predbežné zadržania , nech si poutekajú do zahraničia a nech sa môžu zahladzovať stopy . Zákaz vydania knihy neviem z akého dôvodu, keď ju sudca ani nečítal. Keď sa pichne do osieho hniezda, do toho miesta či miest, ktoré v skutočnosti ovládajú náš štát, politikov a v konečnom dôsledku aj nás, konanie elít a ich bábok sú neuveriteľné. Odhalilo sa presne ako to chodí, a to nielen u nás , ale takto to funguje po celom svete v celom systéme. Elity spravia všetko preto, aby znemožnili zmenu a boja sa neuveriteľne. Ich obrana je smiešna, porušujú sa ňou základné ľudské práva a slobody, akou je napríklad sloboda slova a snažia sa všetko ututlať, vyčistiť a dať do pôvodného stavu. Ich bábky, teda politici sa musia snažiť pred  verejnosťou to vžehliť a oni si riešia svoju časť práce, tú neverejnú. Ľuďom sa teraz snažia vtĺcť do hlavy, že nič sa nedeje , vyšetríme to a vy nás len pekne ďalej voľte, poslúchajte ovce a nevystrkujte hlavy. Už samozrejme zabudli alebo sa tak tvária, že nositeľom moci v demokratickom štáte je ľud a aj parlament, či vláda ju iba vykonávajú ako zastupiteľské inštitúcie.

A toho sa najviac boja, aby ľudia chytili svoju moc zase pevne do rúk. Boja sa, aby si neuvedomili, že oni ako politici nemôžu a nezmenia absolútne nič. Zmeniť niečo výraznejšie môžeme iba MY.

Médiá zohrávajú svoju dôležitú úlohu v tomto procese „ututlania“. Drvivú väčšinu záberov z protestov venujú nasadeným provokatérom, ktorí majú vytvoriť dojem, že tieto protesty sú nebezpečné, plné nebezpečných ľudí , aby sa ľudia báli ísť na ďalšie. Keby dávali viacej záberov zo skutočných protestov , ktoré prebiehali pokojne, nie udalosti po proteste, kde si dovolím tvrdiť boli úplne iní ľudia, ktorí ani na tom proteste neboli( možno na pár individuí, ktoré zistili, že organizátori to majú vymyslené a ich provokácie by boli rýchlo zlikvidované). Ak by  médiá dávali nedajbože celé prejavy organizátorov alebo pozvaných hostí, tak by to určite oslovili veľmi  veľa nových ľudí, ktorí by určite najbližšie prišli. Samozrejme mnohí si myslia, že iba postávaním na námestiach sa nič nezmení, lenže chce to troška trpezlivosti, práve na výtržnosti totižto oni čakajú.

Máme v rukách možnosť zmeny a dôvod pre ktorí ju môžeme spraviť a preto nezahoďme túto neskutočnú šancu a nebuďme pasívny. Týchto protestov by sa mal zúčastniť každý človek, ktorí vidí a vie, že tento systém je chorý, zvrátený, nefunkčný a neudržateľný. Každý človek, ktorí chce zmenu.

Kto sa nezúčastní sa podľa môjho názoru, ak na to nemá vážne dôvody nemá právo na niečo sťažovať, pretože keď bolo treba niečo spraviť, tak nespravil  nič.

Naposledy bolo v Bratislave určite cez 10 000 ľudí, môj odhad je nad 15 000 ľudí ,  najbližšie by mali prísť aspoň dvakrát toľko. Nečakám veľmi, že budú politici aj tak ochotní niečo riešiť alebo nebodaj si presúvať voľby, ale je to začiatok. Ak nespravia nič oni , musíme my. Prvé kroky by mali začínať referendami. A to v provom rade vyhlásenie referenda o referende, kde by sa mali zrušiť  politikmi schválne nastavené prekážky brániace využívaniu priamej demokracie na Slovensku, a to zrušiť 50 % účasť všetkých voličov na referende, aby bolo platné a tak isto podstatne znížiť potrebný počet podpisov na vyhlásenie referenda. Ďalšia podstatné vec by mala byť úplná záväznosť referenda pre politikov, ich reči o ich presvedčení sú bezpredmetné, pretože my sme nositeľmi moci v štáte, oni sú tam len vďaka nám a ak chceme niečo my, tak to tak má byť. Oni majú slúžiť, nie si klásť podmienky a ak slúžiť nechcú, tak takých politikov nepotrebujeme , máme ich tu 20 rokov.  Ďalšie kroky už budú nasledovať prostredníctvom referenda, pretože oni si sami nezrušia trestno-právnu imunitu ani politický systém či financovanie ich strán a nebodaj hmotnú zodpovednosť za svoju prácu.

 

Takže do ulíc a tentokrát nie podľa plánu zahraničia ako v roku 1989, ale preto, že to chceme my.

gorila.jpg

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.